Sluiting natuurgrasvelden Sportpark Gerner

De natuurgrasvelden op Sportpark Gerner worden binnenkort gesloten voor het zomeronderhoud. Dit blijft nodig, ook na een seizoen waarin de velden niet of minder gebruikt zijn.

Waarom dit nodig is? Door minder betreding worden een grasmat en de grasplant lui. Hierdoor gaan de wortels van het gras niet actief in de bodem op zoek naar voedsel. Het gevolg is dat het gras niet meer weerbaar genoeg is om te gebruiken waarvoor het bedoeld is. De velden zijn immers bedoeld om te bespelen en we hopen dat volgend seizoen weer te kunnen en mogen doen.

Om een goede grasmat te krijgen wordt het veld doorgezaaid, gras heeft twaalf weken nodig om zich te ontwikkelen tot een goede speelmat. Voor het doorzaaien worden velden geverticuteerd, geëgd en gedrest om de toplaag in goede conditie te krijgen. Dit hele traject is in goede handen bij grasmeester Bertus Meijer van de gemeente Dalfsen. Niet voor niets werd hij onlangs genomineerd voor de titel Fieldmanager of the Year 2021.

De velden op Sportpark Gerner zijn gesloten in de volgende periode:
Hoofdveld: 7 juni – 4 september
Veld A: 7 juni – 4 september
Veld C: 28 juni – 25 september
Veld D: 28 juni – 25 september
Veld E: 7 juni – 4 september
Trainingsvelden: 10 mei – 30 juli

Volg SV Dalfsen op social media: