Leden SV Dalfsen en ASC’62 kiezen vol overtuiging voor de fusie

Afgelopen zaterdag konden de leden van SV Dalfsen en ASC’62 van 10.00 tot 18.00 uur stemmen voor het voorstel van de besturen om per 1 juli 2026 samen verder te gaan als FC Dalfsen. In beide clubhuizen was een heus stembureau ingericht compleet met stemhokjes en een professionele stembus.

Aan de oproep om te stemmen gaven de leden massaal gehoor, jong en oud namen de moeite om hun stem uit te brengen. Bij SV Dalfsen hebben maar liefst 492 leden hun stem uitgebracht (75%) en bij ASC’62 brachten 477 stemgerechtigde leden hun stem uit (78%). Om 18.00 uur sloten de stembussen en kon er geteld worden door een speciaal geformeerde telcommissie. Door vier tellers en een onafhankelijke waarnemer werden per vereniging alle stemmen gecontroleerd en gestemd.

Hierna was er overleg tussen de besturen van SV Dalfsen en ASC’62 om de uitslag per vereniging te bespreken, waarna vervolgens de uitslagen aan de leden werden gepresenteerd.

Van de 492 uitgebrachte stemmen bij SV Dalfsen waren er 483 voor de fusie, 7 tegen en 2 stemmen waren blanco uitgebracht. Hiermee werd een overweldigende meerderheid voor de fusie behaald van 98,6%.

Bij ASC’62 waren 397 stemmen voor de fusie, 79 tegen en 1 stem was blanco uitgebracht. Hiermee was er een meerderheid van 83,5% voor de fusie.

In beide gevallen is de benodigde meerderheid van 2/3 stemmen (67%) voor de fusie ruim gehaald en op basis van deze uitslag hebben de besturen besloten de fusie door te laten gaan.

Tijdens het bekend maken van de uitslag waren beide clubhuizen tot de nok toe gevuld. Iedereen wilde de uitslag live meemaken en de aanwezigen reageerden enthousiast op de uitslag. Na bijna 2 jaar van voorbereiding door meer dan 100 mensen en met verschillende up en downs is de fusie dan toch eindelijk een feit. De komende tijd zal hard gewerkt moeten worden om invulling te geven aan het fusieplan.

Uiteindelijk werd het resultaat van de stemming onder het genot van een hapje en drankje geëvalueerd waarbij leden van SV Dalfsen en ASC’62 gebroederlijk door elkaar stonden en elkaar feliciteerden.

Op maandag 23 maart a.s. om 20.00 uur is de eerstvolgende algemene ledenvergadering bij SV Dalfsen. De uitnodiging en agenda hiervoor volgen binnenkort.